تجهیزات پوستی

دزن چیست؟

دزن
دزن

دزن یکی از روش های الکتروتراپی است که در انگلیسی de-incrustation نوشته می شود و به معنای زدودن پوسته ها یا زدودن  incrustation های پوست می باشد. این روش در دهه 1930 میلادی توسط انجمن P.A.B در فرانسه ابداع و به تدریج تکمیل شد.     

P.A.B. = Produits et Appareils de Beauté
ترجمه فارسی نام برند = محصولات و تجهیزات زیبایی

منظور از incrustation های پوست رسوب های میکروسکوپی است که در اثر واکنش شیماییی بین مواد شیمیایی و مواد معدنی موجود در کرم ها و محصولات آرایشی و آلودگی های محیط رخ می دهد.

در اثر تجمع آلاینده ها منافذ پوست مسدود شده و همین عامل موجب بروز انواع آکنه های التهابی و غیر التهابی می شود.

ویژگی اصلی این روش تجزیه، کم کردن و حذف ناخالصی هایی (ضایعات، گرد و غبار، سموم پوستی و رسوبات) می باشد که دهانه منافذ پوست را مسدود کرده اند.

incrustation های پوست می تواند بدون جریان الکتریکی و فقط با پاکسازی عمقی در سالن های فیشیال با استفاده از پاک کننده ها، بخور گرم و ماساژ صورت پذیرد. یا در خانه توسط اسکراب های صورت انجام شود.

در فرانسوی واژه désincrustation  که به  اختصار در فارسی دزن می گوییم به تکنیک زدودن incrustation های پوست با جریان الکتریکی گفته می شود.

بخشی از ویدئوی آموزشی دستگاه های مراقبت از پوست- در حال آموزش دزن

آیا می توان هیدرودرمی و دزن را در یک جلسه انجام داد؟

دزن گالوانیک معکوس نیست!

دزن ماهی یک بار انجام می شود. گالوانیک هیدرودرمی را می توان تا هفته ای دو بار هم انجام داد.

دزن را معمولا برای پوست چرب استفاده می کنند، گالوانیک را معمولا برای پوست خشک استفاده می کنند.

اما برای پوست چرب دهیدراته می توان یک بار دزن انجام داد و بعد از پاک کردن کامل مواد قلیایی با آب، یا تونر در همان جلسه یک بار هم هیدرودرمی گالوانیک انجام داد تا پوست به خوبی رطوبت رسانی شود.

آموزش دستگاه ها
برای دریافت سی دی آموزشی دستگاه های مراقبت از پوست شامل 12 ساعت آموزش (7 ساعت تئوری + 5 ساعت عملی) کلمه دستگاه را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی تصویر بالا کلیک کنید
آموزش عملی دزن توسط خانم کلهر

محصول آموزشی مرتبط با این مبحث

دستگاه های مراقبت از پوست

تومان1,000,000

12 ساعت آموزش تئوری و نیمه عملی و عملی دستگاه های مراقبت از پوست و زیبایی ،آموزش کار با انواع دستگا های اتاق پوست مثل: هیدرودرمی (گالوانیک، دزن، ماسک حرارتی)،های فرکوئنسی،هیدرافیشیال، آکوافیشیال، پلاژن،اسکوم ،دایون پلاس، بخور و اسکین اسکرابر

author-avatar

درباره احسان حسنانی

مدرس و پژوهشگر مراقبت از پوست، کارشناس ارشد گرایش بیوتکنولوژی، با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه مراقبت از پوست و مو، آرایشی بهداشتی و کازمتیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.