اکتیوشناسی, لک و تیرگی

کوجیک اسید و کاربردهای آن در مراقبت از پوست

کوجیک اسید

کوجیک اسید چیست؟

کوجیک اسید یک اسید ضعیف است که خاصیت روشن کننده دارد. کوجیک اسید محصول جانبی فرایند تخمیر برنج است و ژاپنی ها هنگامی که می خواستند شراب برنج و ساکی بسازند آن را به دست آوردند. 

کوجیک اسید

آیا کوجیک اسید جزء اسیدهای آلفا هیدروکسی است؟

خیر کوجیک اسید یک اسید ارگانیک غیرکربوکسیلیک است. عامل کربوکسیل ندارد اما عامل اکسو دارد که به فاصله یک کربن با عامل هیدروکسیل قرار گرفته و به آن خاصیت اسیدی داده است. بنابراین یک اسید ضعیف محسوب می شود.

کاربردهای کوجیک اسید

بیشترین کاربرد کوجیک اسید در محصولات ضدلک و روشن کننده است. اما جلوی رشد برخی باکتری ها و برخی قارچ ها را می گیرد بنابراین به عنوان یک نگهدارنده کمکی در کنار نگهدارنده های دیگر می تواند استفاده شود. به عنوان ضدعفونی کننده نمی توان روی آن حساب کرد.

محصول آموزشی مرتبط

هشت پا – کارگاه لک به زبان ساده

تومان1,700,000

فیلم ضبط شده وبینار آموزشی هشت پا، یا همان کارگاه لک به زبان ساده با سرفصل هایی پیرامون مشکلات پوستی ناشی از لک ، آناتومی، عوامل ایجاد، پیشگیری، درمان و تمام موارد مرتبط با آن می باشد. این DVD شامل یک ساعت مطالب پیش نیاز 6 ساعت آموزش کامل ،فیلم پرسش و پاسخ ها ،همراه بافایل PDF اسلایدها می باشد.

author-avatar

درباره احسان حسنانی

مدرس و پژوهشگر مراقبت از پوست، کارشناس ارشد گرایش بیوتکنولوژی، با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه مراقبت از پوست و مو، آرایشی بهداشتی و کازمتیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.