اکتیوشناسی

بیشترین نفوذ به عمق پوست با تکنولوژی اسموسل

اسموسل

هر چقدر محصولات توانایی نفوذ به عمق پوست و لایه درم را داشته باشن نتیجه عالی تری خواهید گرفت، ولی لایه اپیدرم که روی لایه درم قرار داره مانند یک سد دفاعی قوی عمل می کنه و به هر ماده ای اجازه ی عبور نمیده سلول های لایه اپیدرم به صورت فشرده در کنار هم قرار گرفته اند و ساختاری مانند یک دیوار آجری تشکیل داده اند که فضای بین سلولی اندکی دارند در نتیجه مولکول های درشت محصولات پوستی توانایی عبور ازاین فضای اندک را ندارند و به لایه درم نمی رسند. دانشمندان ابتدا تکنولوژی لیپوزوم را برای جذب بیشتر محصولات به پوست معرفی کردند که در این تکنولوژی از کپسول های فسفولیپیدی برای انتقال مواد موثره به پوست استفاده میشد. نظریه این بود که لیپوزوم ها از جنس فسفولیپید های لایه شاخی و فسفولیپید های جدار سلول هستند و در مجاورت با پوست توسط فسفولیپید های پوست بلعیده شده و جذب می شوند. اما برخلاف تصور استفاده از لیپوزوم ها به علت سایز بزرگ (بالای 280 نانومتر) چندان رضایت بخش نبود و عبور آنها از فاصله بین سلول های شاخی سخت بود. در برند درماتولوژی استوری درم، برای انتقال مواد موثره به عمق پوست، کپسول های لیپوزوم را ارتقا دادند و تکنولوژی پیشرفته تری به نام اسموسل را معرفی کردند تا برای اولین بار جذب حداکثری به لایه درم امکان پذیر شود...! ✅اسموسل ها کپسول های بسیار کوچکی با میانگین ۱۲۰ نانومتر هستند که اندازه ای بسیار کوچک تر از منافذ بین سلول های اپیدرم و درم پوست دارند و با عبور از آنها می توانند به عمق پوست نفوذ کنند. اسموسل ها علاوه بر سایز کوچکتر و عملکرد متفاوت، ازلحاظ ساختار و مواد تشکیل دهنده نیز بسیار پیشرفته تر از لیپوزوم ها هستند، در نتیجه بیشترین توانایی را دراثر گذاری و تغذیه بسیار زیاد پوست دارند نتیجش 1- گرفتن نتیجه فوری 2- ماندگاری بالای تغییرات 3- عدم مقاومت پوست به محصولات همچنین در جدار اسموسل ها ترکیبات ارزشمندی مثل .سرامیدها و .فیتواسفینگوزین .اسکالن .اسکوالن .فیتواسترول .بتاسیتواسترول اضافه شده و ترکیبات . مینرال_اویل و اتانول حذف شده این فناوری در تمامی محصولات استوری درم که در یازده لاین قرار گرفته اند بکار برده شده است.

محصولات آموزشی مرتبط با این مبحث

اکتیوشناسی محصولات پوستی

تومان2,000,000

فیلم وبینار اکتیو شناسی مشتمل بر 6 ساعت آموزش مقدماتی و تکمیلی پیرامون مباحث پپتیدها و اکتیوها درمحصولات مراقبت از پوست می باشد. در این آموزشی اکتیوها و مواد موثره در محصولات پوستی تحلیل و بررسی می شوند.طرفداران این آموزش مشاوران پوستی ، کاربران حرفه ای محصولات ، مدرسان حوزه مراقبت از پوست و مو و فروشندگان محصولات مراقبت از پوست و مو هستند.

ترکیب شناسی محصولات پوستی

تومان1,000,000

فیلم وبینار ترکیب شناسی آموزشی تخصصی برای آن دسته از مخاطبین که نیاز به تکمیل دانسته های علمی خود در حوزه مراقبت از پوست و مو دارند می باشد. این آیتم آموزشی شامل 7 ساعت آموزش تخصصی همراه با فایل PDF اسلایدها با موضوع شناخت ترکیبات و کاتالوگ خوانی محصولات بوده و نیاز به دیدن آموزش های پیش نیاز مثل چلچراغ کابین، آناتومی و اکتیو شناسی دارد.

author-avatar

درباره احسان حسنانی

مدرس و پژوهشگر مراقبت از پوست، کارشناس ارشد گرایش بیوتکنولوژی، با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه مراقبت از پوست و مو، آرایشی بهداشتی و کازمتیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.