جوانسازی و ضدپیری, مراقبت از پوست

چرا از ضد چروک نتیجه نمی گیرم؟

ضدچروک

وقتی صحبت از مقابله با چروک ها و نشانه های بروز پیری روی چهره می شود، اولین چیزی که به ذهن خیلی ها می آید این است که از کرم های ضدچروک استفاده کنند یا بوتاکس کنند و از شر چروک های پوست رهایی یابند. اما واقعیت این است که مقابله با پیری پوست به این راحتی نیست.بخشی از پیری پوست در اثر افزایش سن است. با افزایش سن، سلولهایی پوست مثل سابق توان تولید کلاژن و الاستین ندارند و پوست دچار چروک وافتادگی می شود.بخشی از پیری پوست اکتسابی است. در اثر مواجهه با آفتاب و یا سبک زندگی نادرست ایجاد می شود. مصرف فست فود و مواد غذایی دارای قند بالا روند پیری را تسریع می بخشد.

 

 

رادیکال های آزاد با حمله به سلولهای سالم پوست آنها را از بین می برد. مثلا وقتی سلولهای فیبروبلاست در اثر رادیکال های آزاد آسیب ببیند، کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید در لایه میانی پوست به میزان کافی تولید نمی شود و استحکام خود را از دست می دهد. رادیکال های آزاد همچنین به کراتینوسیت ها حمله میکند و سلولهای اصلی لایه اپیدرم را از بین می برد. بنابراین پوست نازک شده و بیشتر در معرض آسیب های پرتوهای فرابنفش آفتاب قرار می گیرد.

 

 

یکی دیگر از نشانه های بروز پیری لک و تیرگی پوست است. این لک و تیرگی می تواند در اثر نازک شدن پوست و کاهش مقاومت آن در برابر پرتوهای فرابنفش آفتاب اتفاق بیفتد یا در اثر التهابات ناشی از رادیکال های آزاد ایجاد شود.

با توجه به این توضیحات متوجه می شویم که برای پیری پوست فقط مصرف ضدچروک کافی نیست. بلکه اگر این 4 تا نکته را رعایت نکنید هر چقدر هم از کرم های .ضدچروک گران قیمت استفاده کنید فایده نخواهد داشت:

چک لیست جلوگیری از چروک پوست

محصول آموزشی مرتبط با این مبحث

راز جوانی: آشنایی با ترکیبات و محصولات ضدپیری

تومان1,000,000

فیلم وبینار لیفت و جوان سازی مبارزه با پیری پوست به زبان ساده می باشد. در این آموزش که مبتنی بر 5 ساعت آموزش کامل ، فیلم پرسش و پاسخ ها، همراه با فایل PDF اسلایدها است سرفصل هایی مثل  جوان سازی لایه شاخی ، لایه برداری پوست سالخورده، آنتی اکسیدان ها و رادیکال های آزاد ، حفاظت از مویرگ ها، دستگاه های جوان ساز ، ماساژ لیفت و همه چیز در مورد رتینول و جوان ساز ها گفته می شود

author-avatar

درباره احسان حسنانی

مدرس و پژوهشگر مراقبت از پوست، کارشناس ارشد گرایش بیوتکنولوژی، با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه مراقبت از پوست و مو، آرایشی بهداشتی و کازمتیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.