روتین های پوستی

بیوتی تراپی چیست؟ بیوتی تراپیست چه کسی است؟

اسکین تراپیست - بیوتی تراپیست

بیوتی تراپی به اقداماتی گفته می شود که در سالن زیبایی یا اتاق پوست یا در کلینیک های پوست  توسط اسکین تراپیست یا بیوتی تراپیست انجام می شود. این اقدامات ممکن است فقط جنبه زیبایی و آرایشی داشته باشد، یا اینکه جنبه مراقبتی و درمانی هم داشته باشد.

 بیوتی تراپیست، اسکین تراپیست، استتیشن، بیوتیشن، فیشالیست عنوان های تقریبا مترادف هستند. انتخاب عنوان بستگی به نوع خدماتی دارد که ارائه می شود.

اسکین تراپیست

به زبان ساده اسکین تراپیست کسی است که خدمات درمانی مرتبط با لایه فوقانی پوست را انجام می دهد. خدماتی مثل درمان جوش های سرسیاه و جوش های سرسفید، درمان لک های سطحی، تخلیه کومدون و جوان سازی پوست با تکنیک های غیرتهاجمی

 

مهلا نورانی 2
خانم مهلا نورانی

skin therapist= اسکین تراپیست

استتیشن

استتیشن به کسی گفته می شود که در زمینه مراقبت از پوست و مشکلات پوستی آموزش دیده و لایسنس های لازم را کسب کرده است. لایسنس به مدرکی گفته می شود که پس از گذراندن یک دوره آموزشی نسبتا طولانی و با دادن امتحان (هم تئوری و هم عملی) به فرد اعطا می شود. استتیشن در سالن زیبایی، اتاق پوست، کلینیک یا مراکز پزشکی می تواند کار کند.

 

تصویر خانم مهسا گلشنی
خانم مهسا گلشنی

Aesthetician = استتیشن

بیوتیشن

بیوتیشن بیشتر به کسی گفته می شود که خدمات زیبایی پوست  (مثل واکسینگ، مانیکور و پدیکور) انجام می دهد.

واکسینگ - موم انداختن

Beautician = بیوتیشن

بیوتی تراپیست چه کارهایی می کند؟

بیوتی تراپیست یا اسکین تراپیست، پوست شما را ارزیابی می کند و برای بهبود وضعیت آن پیشنهادهایی می دهد. برخی از اقدامات بیوتی تراپی عبارتند از:

کاهش یا پیشگیری از علائم پیری

بهبود ظاهر پوست

حفظ سلامت پوست

به حداقل رساندن اثرات زیانبار مواجهه با آفتاب

چرا باید به بیوتی تراپیست مراجعه کرد؟

خدمات پوستی که یک بیوتی تراپیست در اتاق پوست انجام می دهد و آموزش هایی که برای مراقبت از پوست ارائه می دهد، برای زیباجو ارزشمند است. دلایل دیگری نیز برای مراجعه به بیوتی تراپیست یا استتیشن وجود دارد که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم

 

ریلکس کردن

برخی از خدمات مثل ماساژ پوست صورت، ماساژ کف سر و آروماتراپی برای کاهش استرس و ایجاد حس آرامش موثر است. مراجعه منظم به استتیشن یک روش عالی برای دریافت آرامش و رفع استرس است.

مشاوره گرفتن

 بسیاری از زیباجویان نوع پوست خودشان را نمی شناسند و نمی دانند به چه چیزهایی نیاز دارد. بیوتی تراپیست می تواند به فرد کمک کند تا نیاز پوستش را شناسایی کند و متناسب آن روتین و محصولات مناسب پوستش را انتخاب کند.

 

رفع مشکلات پوست

 بسیاری از مشکلات پوست توسط بیوتی تراپیست یا استتیشن قابل درمان است. مشکلاتی مثل:

 • آکنه
 • لک
 • چروک و افتادگی پوست
 • خشکی پوست

خدمات بیوتی تراپی و فیشال

خدمات مختلفی در اتاق پوست، کلینیک زیبایی، اسپا و سالن های مراقبت از پوست توسط بیوتی تراپیست ها قابل انجام است. برخی از آنها موارد زیر می باشند

 • اسیدتراپی
 • تخلیه کومدون
 • جوان سازی پوست
 • ماسک گذاری
 • پاکسازی عمقی پوست
 • ماساژ صورت و کف سر
 • کار با دستگاه ها
author-avatar

درباره احسان حسنانی

مدرس و پژوهشگر مراقبت از پوست، کارشناس ارشد گرایش بیوتکنولوژی، با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه مراقبت از پوست و مو، آرایشی بهداشتی و کازمتیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.