تجهیزات پوستی, جوانسازی و ضدپیری, مراقبت از پوست

اندرمولوژی چیست؟

اندرمولوژی

اندرمولوژی یکی از روش های غیر تهاجمی برای کاهش سلولیت است.

واژه اندرمولوژی از لغت فرانسوی از درون درم گرفته شده است.

اندرومولوژی =  through the dermis = Endermologie 

واژه اندرمولوژی پتنت شرکت LPG است. LPG مخفف Louis-Paul Guitay است. نام افرادی که برای اولین بار در سال 1980 از این روش برای درمان سوختگی ها و اسکارهای بدن استفاده کردند. اما بعد متوجه شدند که این روش روی سلولیت هم موثر است. به این ترتیب اندرمولوژی در واقع کشف شد. از آن به بعد از این روش به عنوان یک روش مطمئن برای درمان سلولیت استفاده کردند.

اندمولوژی بدن
دستگاه اندرمولوژی بدن
وکیوم های اندرمولوژی
عکس از وبینار دستگاه های مراقبت از پوست و زیبایی، بخش اندرمولوژی صورت

اندرمولوژی چگونه کار می کند؟

اندرمولوژی روشی غیر تهاجمی است و در حین انجام آن، بیمار راحت و ریلکس است. این روش در spa ها توسط بیوتیشن ها و استتیشن ها انجام می شود.

برای انجام آن لباس های مخصوصی تن مشتری می کنند و با استفاده از ماساژور ناحیه سلولیت شده را ماساژ می دهند. در اثر ضرباتی که ماساژور وارد می کند، توده های چربی شکسته شده و سلولیت به صورت موقتی کاهش می یابد. هر جلسه اندرمولوژی 30 تا 45 دقیقه به طول می انجامد.

نتایج بعد از اولین جلسه دیده می شود اما برای وصول نتایج واضح تر باید جلسات تکرار شوند.

با این روش نه تنها سلولیت به طور موقتی کاهش می یابد بلکه خون مویرگی در موضع گردش بهتری نموده و درد ماهیچه ها نیز تسکین می یابد.

اندرمولوژی صورت

اندرمولوژی صورت هم توسط همان کمپانی LPG برای لیفت صورت ابداع شد. این کار علائم پیری را کاهش می دهد. افتادگی پوست را اصلاح می کند. ضمن اینکه دوره نقاهت ندارد. هر جلسه اندرمولوژی صورت 30 تا 45 دقیقه به طول می انجامد.

کاربردهای اندرمولوژی

با این روش، فیبروبلاست ها برای سنتز کلاژن، هیالورونیک اسید و الاستین بیشتر تحریک شده و به این ترتیب، لایه میانی پوست تا حدودی حجم اولیه خود را بازیابی می کند. چروک ها کاهش می یابند. پوست صورت لیفت می شود. به تدریج، قوام پوست افزایش یافته و از درون پر می شود.

کاپ بزرگ در اندرمولوژی صورت و گردن

محصول آموزشی مرتبط با این مبحث

دستگاه های مراقبت از پوست

تومان1,000,000

12 ساعت آموزش تئوری و نیمه عملی و عملی دستگاه های مراقبت از پوست و زیبایی ،آموزش کار با انواع دستگا های اتاق پوست مثل: هیدرودرمی (گالوانیک، دزن، ماسک حرارتی)،های فرکوئنسی،هیدرافیشیال، آکوافیشیال، پلاژن،اسکوم ،دایون پلاس، بخور و اسکین اسکرابر

author-avatar

درباره احسان حسنانی

مدرس و پژوهشگر مراقبت از پوست، کارشناس ارشد گرایش بیوتکنولوژی، با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه مراقبت از پوست و مو، آرایشی بهداشتی و کازمتیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.