ضدآفتاب, مراقبت از پوست

پنج راهکار برای تجدید کرم ضد آفتاب

تمدید ضد آفتاب

یکی از مهم ترین سوالات و دغدغه مهم بسیاری از افرادی که از کرم های ضد آفتاب استفاده می کنند این است : می گویند مگر نمی گویید کرم ضد آفتاب روی پوست کاملا تمیز استفاده شود؟ می گوییم درست. می گویند مگر قرار نیست ضد آفتاب هر دو ساعت یک بار تجدید شود؟ می گوییم آن هم درست و از آن طرف مگر شما در آموزش هایتان مرتب تاکید نمی کنید که پرهیز از شست و شوی بیش از حد پوست، فقط یک بار صبح، فقط یک بار شب. پس تکلیف ما که می خواهیم ضد آفتاب بزنیم چیست؟ چگونه آن را تجدید کنیم؟
دوستان سلام احسان حسنانی هستم، امروز می خواهم پنج راهکار به شما معرفی کنم برای تجدید کردن یا شارژ مجدد کرم ضد آفتاب.


قبل از این که راهکار اول را بگویم نکته ای به شما بگویم و آن این است اگر شما در آب شیرجه زدید، آبتنی کردید یا ورزش کردید بدنتان عرق کرد، صورتتان عرق کرد، در آن صورت قانون دو ساعت یک بار نقض می شود و باید زودتر ضد آفتاب تجدید شود. این را در پرانتز داشته باشید.

مقدار مناسب ضدآفتاب برای صورت و گردن 2.5 بند انگشت است

1- کاری کنید نیاز به تجدید نباشد

برویم سراغ راهکار اول. راهکار اول این است: کاری کنید نیاز به تجدید نداشته باشد یعنی چی؟ یعنی دو ساعت جلوی آفتاب نروید. یک کاری کنید که زمان مواجهه تان با آفتاب کمتر از دو ساعت باشد. اگر که این کار را کردید و ضد آفتاب را درست استفاده کردید یعنی به مقدار کافی، دو بند انگشت یا ترجیحا دو و نیم بند انگشت روی صورت با یک لایه کامل پوشیده شد، در آن صورت می توانید خیالتان راحت باشد ضد آفتابتان را تجدید نکنید. ترجیحا از ضد آفتاب های SPF 30 به بالا استفاده کنید که محافظت کامل را در دو ساعت برای شما داشته باشد. کلاه نقاب دار استفاده کنید. مثلا اگر در ماشین نشسته اید نور آفتاب دارد مستقیم به صورتتان می خورد، این روسری را مثل طالبان بکشید روی صورتتان به حالت نقاب که نور آفتاب مستقیم به آن نخورد. این راهکار اول بود. کاری کنیم که نیاز به تجدید نداشته باشد.

استوری جالب خانم زینلی

2- پاک کردن با میسلار واتر

میسلار واتر (Micellar water) را بارها گفتم اگر آوردید در روتینتان، یعنی هر روز از آن استفاده کردید، هرشب و هر صبح از میسلار واتر استفاده کردید حتما نیاز به آبکشی دارد. چرا رویش نوشته به آبکشی نیاز ندارد؟ برای یک همچین روزی. برای وقتی که شما هفته ای یک بار یا دو هفته یک بار می خواهید بروید پیک نیک یک طوری است که نمی توانید مواجهه با آفتابت را کمتر از دو ساعت کنید و حتما بایستی یک صبح تا شب جلوی نور آفتاب باشید. با استفاده از میسلار واتر ضد آفتاب قبلی را پاک کنید و ضد آفتاب جدید را روی آن بزنید. خوب قانون پرهیز از شست و شوی بیش از حد پوست چی می شود؟ آقا شما قرار است هفته ای یک بار این کار را کنید، دو هفته ای یک بار این کار را کنید. نترس پوست شما این گونه شست و شوی بیش از حد نمی شود.

3- پاک کردن با کرم های مرطوب کننده

کرم های مرطوب کننده هم پاک کننده های خوبی هستند یا اگر که احساس می کنید پاک نمی کند کرم های پاک کننده می توانید استفاده کنید. ضد آفتاب قبلی را با استفاده از یک کرم مرطوب کننده پاک کنید و با استفاده از یک دستمال و ضد آفتاب را موقع تجدید کردن روی آن بزنید.

4- عرق گیری با پد

راهکار چهارم این است که یک پد بردارید، یک پد پنبه ای بردارید، عرق اضافی را بعد از دو ساعت با روش گذاشتن و برداشتن بردارید از روی صورت و ضد آفتابتان را تجدید کنید.

5- تجدید با اسپری های ضدآفتاب

راهکار پنجم استفاده از اسپری های ضد آفتاب است. بعضی از ضد آفتاب ها به فرم اسپری هستند. یک اسپری ضد آفتاب داشته باشید و هر دو ساعت یک بار روی پوستتان بپاشید. نیازی نیست ضد آفتاب قبلی را پاک کنید ولی اگرعرق کردید راهکار چهارم را بیاورید یعنی با یک پد عرق ها را پاک کنید و روی آن اسپری ضد آفتاب را بپاشید. ممنون از توجه تان. امیدوارم این پنج راهکار برای تجدید ضد آفتاب به شما کمک کند. با من در ارتباط باشید.

محصولات آموزشی مرتبط با این مبحث

روتین های پوستی(پوست چرب-پوست خشک)

تومان1,400,000

فیلم ضبط شده وبینارهای روتین های پوست خشک و روتین های پوست چرب همراه با فیلم ضبط شده پرسش و پاسخ هافایل pdf اسلایدها در این آموزش می آموزید که چگونه نوع پـوست را تشخیـص دهید و مطابق آن، راهکارهای مراقبتی ارائه یا محصولات مناسب معرفی کنید.در این آموزش هم روتین های خانگی (هوم کر) و هم روتین های سالنی (کابین) آموزش داده شده است.

محصولات و ترکیبات ضدآفتاب

تومان1,000,000

در این آیتم آموزشی هر آنچه که در زمینه ترکیبات و  محصولات ضد آفتاب می بایست بدانید مثل شناخت انواع ضد آفتابها و SPF های متفاوت آنها متناسب با نوع پوست ، ترکیب شناسی و لیبل خوانی محصوات ضد آفتاب ، بررسی ضد آفتابهای بی رنگ و رنگی و نقد و بررسی آنها ، مراقبت از پوست صورت و دور چشم  و مقابله با لک توسط محصولات ضد آفتاب و بسیار مطالب دیگر بیان شده است .

author-avatar

درباره احسان حسنانی

مدرس و پژوهشگر مراقبت از پوست، کارشناس ارشد گرایش بیوتکنولوژی، با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه مراقبت از پوست و مو، آرایشی بهداشتی و کازمتیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.