تجهیزات پوستی, مراقبت از پوست

LED تراپی چیست و تا چه اندازه موثر است؟

تونل ال ای دی
LED1
تونل ال ای دی

LED تراپی یکی از اقدامات ایمن است که در سالن های زیبایی و اتاق های پوست می توان برای مشتریان ارائه داد. هدف اصلی از این دستگاه ها ارائه خدمات لوکس و با نشاط برای مشتری است.

اما برخی به تجربه دریافته اند که ال ای دی تراپی می تواند باعث افزایش جذب مواد موثره محصولات مراقبت از پوست شود.

همچنین پرتوهای LED هر یک خاصیتی دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

  • نور آبی برای درمان جوش
  • نور قرمز برای جوان سازی

آیا LED تراپی واقعا موثر است؟

تکنولوژی ال ای دی تراپی بر مبنای کروموفر است.

در داخل سلولها موادی به نام کرومفر وجود دارد که پرتوها را جذب می کنند و با جذب پرتوها از خود واکنشی نشان می دهند.

از این ویژگی در لیزرتراپی استفاده می شود. مثلا در لیزر موهای زائد، ملانوسیت های موجود  در ریشه موها حاوی ملانین هستند که این ملانین نقش کرومفر را دارد. یعنی پرتوهای لیزر را جذب می کند و واکنشی که انجام می دهد آن است که پرتوها را تبدیل به حرارت می کند و این حرارت باعث از بین رفتن ریشه موها می شود.

اما در ال ای دی تراپی، کروموفر ها الزاما باعث تولید گرما نمی شوند.

در داخل میتوکندری سلولهای فیبروبلاست کرومفرهایی وجود دارد که با جذب نور قرمز، تولید ATP (انرژی سلولی) را افزایش می دهد. این یعنی افزایش متابولیسم سلولهای فیبروبلاست. از آنجا که سلولهای فیبروبلاست، سلولهای فیبرساز پوست هستند، با افزایش متابولیسم شان کلاژن و الاستین بیشتری تولید می کنند. به همین علت است که می گویند، نور قرمز در جوان سازی نقش دارد. در داخل سلولهای باکتری های بی هوازی مقیم منافذ پوست که مولد آکنه هستند، کرومفرهایی وجود دارد که در اثر جذب نور آبی، سمومی تولید می کنند که باکتری را از بین می برد. به همین علت می گویند که نور آبی در درمان آکنه نقش دارد.

آیا تونل ال ای دی های کلسیم دار خوب هستند؟

از آنجا که این دستگاه با نور فرابنفش کار می کند بهتر است برای کلسیم تراپی بخش هایی از بدن مثل دست و پا تحت نور UV قرار گیرند.

LED 2
برای استفاده از بخش کلسیم تراپی بهتر است دستگاه را به گونه ای خم کنید که روی پا یا دست قرار بگیرد.

محصول آموزشی مرتبط با این مبحث

دستگاه های مراقبت از پوست

تومان1,000,000

12 ساعت آموزش تئوری و نیمه عملی و عملی دستگاه های مراقبت از پوست و زیبایی ،آموزش کار با انواع دستگا های اتاق پوست مثل: هیدرودرمی (گالوانیک، دزن، ماسک حرارتی)،های فرکوئنسی،هیدرافیشیال، آکوافیشیال، پلاژن،اسکوم ،دایون پلاس، بخور و اسکین اسکرابر

author-avatar

درباره احسان حسنانی

مدرس و پژوهشگر مراقبت از پوست، کارشناس ارشد گرایش بیوتکنولوژی، با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه مراقبت از پوست و مو، آرایشی بهداشتی و کازمتیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.