پاکسازی پوست, مراقبت از پوست

گلاب به جای تونر

تونر گلاب

خانمی گفتند که وقتی که تونر می زنند پوستشان می سوزد، دچار حساسیت می شود، دچار التهاب می شود آیا می توانند به جای تونر از گلاب استفاده کنند؟

تونرهایی که باعث سوزش پوست می شوند

تونرهایی که باعث ایجاد سوزش پوست می شوند معمولا الکل دارند. الکل در افرادی که پوست های نازکی دارند می تواند ایجاد سوزش کند. حتی کسانی که پوست خشک دارند این الکلی که داخل تونر است می تواند ایجاد سوزش کند. شاید هم تونر شما فاقد الکل باشد ولی شما به ترکیبی داخل تونر حساسیت دارید. در این موارد بهترین راهکار این است که تونرتان را عوض کنید و در عوض از از تونرهایی استفاده کنید که به جای اللک از پروپیلن گلایکول در آن استفاده شده است.

 

گلاب به جای تونر

با توجه به اینکه در داخل گلاب، حلال وجود ندارد؛ گلاب نمی تواند برای پاکسازی تکمیلی پوست به جای تونر استفاده شود. چون یکی از وظایف اصلی تونر این است که داخل منافذ پوست را تمیز کند و کاری که شوینده معمولی نتوانسته انجام دهد را تکمیل کند. گلاب اگر مرغوب باشد می تواند به عنوان طراوت بخش استفاده شود و با توجه به اینکه pH اندکی اسیدی دارد می تواند در متعادل سازی پوست کمک کند. البته توجه کنید که بیش از یک سال از تولید آن نگذشته باشد و ترجیحا در بطری های پلاستیکی بسته بندی نشده باشد. شرایط نگهداری هم مهم است. گلاب هایی که به جای یخچال، جلوی نور آفتاب نگهداری شده، قطعا نامرغوب است. 

گلاب بعد از تونر

گلاب با توجه به پ هاش نسبتا اسیدی که دارد می تواند برای متعادل کردن پ هاش پوست بعد از تونر استفاده شود  ولی نمی تواند جای تونر را بگیرد چون پاکسازی عمقی نمی کند.

گلاب بعد از تونر

گلاب با توجه به پ هاش نسبتا اسیدی که دارد می تواند برای متعادل کردن پ هاش پوست بعد از تونر استفاده شود  ولی نمی تواند جای تونر را بگیرد چون پاکسازی عمقی نمی کند.

مشخصات گلاب خوب

تاریخ تولید آن یک سال نگذشته باشد

ترجیحا برای مراقبت از پوست طراحی شده باشد و لیبل بهداشت داشته باشد.

صنعتی نباشد و به روش سنتی تهیه شده باشد

بسته بندی آن بطری پلاستیکی پت نباشد. در بطری شیشه ای بسته بندی شده باشد.

محصول آموزشی مرتبط با این مبحث

روتین های پوستی(پوست چرب-پوست خشک)

تومان1,400,000

فیلم ضبط شده وبینارهای روتین های پوست خشک و روتین های پوست چرب همراه با فیلم ضبط شده پرسش و پاسخ هافایل pdf اسلایدها در این آموزش می آموزید که چگونه نوع پـوست را تشخیـص دهید و مطابق آن، راهکارهای مراقبتی ارائه یا محصولات مناسب معرفی کنید.در این آموزش هم روتین های خانگی (هوم کر) و هم روتین های سالنی (کابین) آموزش داده شده است.

author-avatar

درباره احسان حسنانی

مدرس و پژوهشگر مراقبت از پوست، کارشناس ارشد گرایش بیوتکنولوژی، با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه مراقبت از پوست و مو، آرایشی بهداشتی و کازمتیک

بازگشت به لیست

1 نظر در “گلاب به جای تونر

  1. ناشناس گفت:

    نرمال سالبن + گلابرو تو اسپری بریزید و جعت پاکسازی دور چشم استفاده کنید عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.