روتین های پوستی, ضدآفتاب, مراقبت از پوست

شکل های ضد آفتاب

شکل های ضد آفتاب

ضدآفتاب به شکل ها یا فرمهای مختلفی وجود دارد که کرم ضدآفتاب رایج ترین شکل آن است. شکل های دیگر ضدآفتاب عبارتند از: ژل ضدآفتاب، ژل کرم ضدآفتاب، استیک ضدآفتاب (ضدآفتاب مالیدنی)، اسپری ضدآفتاب و محصولات آرایشی حاوی فیلتر فرابنفش در ادامه به بررسی هر یکی از این أنواع می پردازیم:

کرم های ضدآفتاب

کرم ضدآفتاب رایج ترین فرم ضدآفتاب است. هم به صورت امولسیون های آب در روغن و هم به صورت امولسیون های روغن در آب وجود دارد. در آموزش ترکیبات و محصولات ضدآفتاب آزمایش تشخیص امولسیون ضدآفتاب نشان داده شده است. کرم های ضدآفتاب می توانند شیمیایی یا معدنی باشند. به ضدآفتاب های معدنی، ضدآفتاب های مینرال، فیزیکی یا فیزیکال هم گفته می شود.

معمولا در داخل کرم ضدآفتاب، مرطوب کننده به مقدار کافی وجود دارد به طوری که نیاز نباشد قبل یا بعد از ضدآفتاب از مرطوب کننده استفاده شود.

لوسیون های ضدآفتاب

لوسیون های ضدآفتاب نسبت به کرم ها راحت تر پخش می شوند به همین علت محبوب هستند. اگر از آن دسته افرادی هستید که در ضدآفتاب زدن تنبل هستید، لوسیون ضدآفتاب را انتخاب کنید چون از نظر سهولت استفاده، نسبت به سایر فرم های ضدآفتاب برتری دارد.

اسپری های ضدآفتاب

  • Aerosol Spray – اسپری دارای گاز پیشران (آئروسل)
  • Mist Spray – اسپری بدون گاز پیشران (میست)

آئروسل ضدآفتاب اغلب برای کودکان استفاده می شود. دارای گازپیشران هستند. استفاده از آنها سریع و آسان است. اگر بدن تان کمی منعطف باشد با استفاده از این اسپری ها خودتان به تنهایی می توانید به کمرتان هم ضدآفتاب بزنید. برای تمدید ضدآفتاب هم گزینه خوبی هستند.

آئروسول ضدآفتاب

میست ضدآفتاب در واقع اسپری هایی هستند که فقط پمپ پاششی دارند و ضدآفتاب را به صورت قطرات می پاشند. درون آنها از گاز استفاده نشده است. اگر روی بدن استفاده می کنید، می توانید ضدآفتاب را روی بدن بپاشید و سپس با دست پخش کنید. اما برای استفاده روی صورت بهتر است، ابتدا مقدار مناسبی کف دست اسپری کنید و بعد با دست روی صورت پخش کنید.

میست ضدآفتاب

شکل های دیگر ضدآفتاب عبارتند از: ژل ضدآفتاب، ژل کرم ضدآفتاب، استیک ضدآفتاب (ضدآفتاب مالیدنی)، ژل ضدآفتاب و محصولات آرایشی حاوی فیلتر فرابنفش که توضیحات آن ها را می توانید در آموزش آشنایی با محصولات و ترکیبات ضدآفتاب دنبال کنید.

محصولات آموزشی مرتبط با این مبحث

محصولات و ترکیبات ضدآفتاب

تومان1,000,000

در این آیتم آموزشی هر آنچه که در زمینه ترکیبات و  محصولات ضد آفتاب می بایست بدانید مثل شناخت انواع ضد آفتابها و SPF های متفاوت آنها متناسب با نوع پوست ، ترکیب شناسی و لیبل خوانی محصوات ضد آفتاب ، بررسی ضد آفتابهای بی رنگ و رنگی و نقد و بررسی آنها ، مراقبت از پوست صورت و دور چشم  و مقابله با لک توسط محصولات ضد آفتاب و بسیار مطالب دیگر بیان شده است .

اصطلاحات مرتبط با این مبحث


Mostly caused by sun exposure and hormonal imbalances
اغلب در اثر مواجهه با خورشید یا عدم تعادل هورمونی ایجاد می شود
Resulting in the formation of many fine lines and also by the lack of care, improper skincare products and also by sun exposure
Sun damaged skin has been chronically exposed to sun over the client’s life time
The use of exfoliants, sunscreen can help the skin
spf means the sun protection factor
اس پی اف به معنای فاکتور حفاظت در برابر آفتاب است.
sun burn
آفتاب سوختگی
ultraviolet rays of the sun
پرتوهای فرابنفش خورشید

زبان تخصصی پوست

تومان800,000

وبینار اصطلاح شناسی با هدف آموزش اصطلاحات و واژه های زبان انگلیسی در محصولات مراقبت از پوست و مو برگزار شده و فیلم این وبینار به مدت 5 ساعت همراه با فایل PDF اسلاید ها ارائه می شود. این آموزش جهت آشنایی با مهمترین لغت ها و اصطلاحات فیشال و بیوتی تراپی بوده و برای هر شخصی که در این حوزه فعالیت دارد بسیار کاربردی می باشد.

author-avatar

درباره احسان حسنانی

مدرس و پژوهشگر مراقبت از پوست، کارشناس ارشد گرایش بیوتکنولوژی، با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه مراقبت از پوست و مو، آرایشی بهداشتی و کازمتیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.